Nowe zasady logowania i autoryzacji transakcji

Nowe metody logowania, autoryzacji transakcji i ułatwienia – czyli wszystko co warto wiedzieć, aby bezpiecznie korzystać ze swojego konta w banku po 14 września 2019 r.

Nie skorzystasz już z list autoryzujących TAN oraz kart zdrapek !!!

Listy TAN oraz karty zdrapki nie spełniają warunków dyrektywy PSD2 (art. 32i znowelizowanej Ustawy o usługach płatniczych). W trosce o bezpieczeństwo Twoich środków zmieniamy sposób autoryzacji wprowadzając wymagane przepisami tzw. silne uwierzytelnienie.

Jeśli korzystasz z list TAN lub kart zdrapek, to jak najszybciej zmień je na bezpieczniejsze: hasło stałe wraz z kodem SMS lub Mobilny Token ” BS Tuchola MobileNet “

Jeśli tego nie zrobisz, to po 14 września 2019 r.:

  • nie zalogujesz się do Bankowości Internetowej,
  • nie zlecisz żadnego przelewu ani operacji.

Nowa metoda logowania do Bankowości Internetowej

Po wpisaniu loginu i hasła poprosimy Cię o potwierdzenie logowania kodem SMS lub mobilnym tokenem.

Prosimy o wciśnięcie przycisku ” Wyślij SMS z kodem ” . Po kliknięciu na przycisk na podany numer telefonu zostanie wysłany kod autoryzujący.

 


Podczas wykonywania przelewu, aby otrzymać kod autoryzujący prosimy o wciśnięcie przycisku ” Wyślij SMS z kodem “. Po kliknięciu na przycisk na podany numer telefonu zostanie wysłany kod autoryzujący.:

 


Nowe zasady autoryzacji transakcji wykonywanych kartami płatniczymi

Częściej będziesz potwierdzać transakcje zbliżeniowe kodem PIN. Możemy poprosić Cię o potwierdzenie kodem PIN niektórych transakcji zbliżeniowych poniżej 50 zł. Zasady dla płatności powyżej 50 zł się nie zmieniają. Dotyczy to zarówno transakcji dokonywanych tradycyjną kartą płatniczą jak i tych dokonywanych z wykorzystaniem aplikacji Portfel SGB i Google Pay


Mobilny Token BS Tuchola MobileNet – zobacz, jakie to wygodne, łatwe i bezpieczne

Parowanie Tokena Mobilnego z Bankowością elektroniczną eBankNet