Czy warto iść po kredyt dla rolnika do Banku Spółdzielczego ? Oczywiście, że warto! W zalewie pojawiających się ostatnio rynkowych propozycji, oferta małych lokalnych banków ciągle nie ma sobie równej.
Banki Spółdzielcze SGB od lat są liderem wsparcia i kredytów dla rolnika oraz przedsiębiorstw sektora rolnego. To istotny element znanej od ponad 160. lat misji bankowości spółdzielczej, która opiera się na idei wzajemności, solidarności społecznej i współdziałania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.
Kredyt dla rolnika: liczą się konkrety
Na rolniczym przednówku historyczna misja schodzi na drugi plan. Liczą się twarde realia. Rolnicy operują językiem konkretów. Szukają oferty dostosowanej do ich potrzeb. Taniej, wygodnej i wypełnionej konkretami.
– Z satysfakcją muszę przyznać – mówi Mirosław Skiba, prezes zarządu SGB-Banku SA – że mamy wręcz nadmiar ofert dla rolników. Każdy Bank Spółdzielczy SGB ma w swoim pakiecie wiele konkretnych produktów finansowych, których najważniejszą cechą jest dostosowanie do realnych potrzeb i możliwości lokalnego klienta. Rolnik patrzy na konkrety i w swoim banku takie konkrety otrzymuje, ponieważ Bank Spółdzielczy SGB to najczęściej jego partner od lat. Znają się, współpracują, wzajemnie się wspierają. Nie da się go złowić na hasło „tani” lub „atrakcyjny” – oczekuje precyzyjnych informacji. Ile, za ile, na jak długo, na jakich warunkach. To właśnie jest piękne w bankowości spółdzielczej. Jesteśmy blisko i mówimy konkretami – dodaje Skiba.
Taki sam bank, jak komercyjny
Banki Spółdzielcze SGB przeszły cyfrową metamorfozę. W ciągu dwóch lat nie tylko dogoniły swoich komercyjnych konkurentów, ale w wielu przestrzeniach – wyprzedziły ich ofertę. To dotyczy między innymi funkcjonalności aplikacji mobilnej SGB Mobile, cyfrowych portfeli, bezpieczeństwa transakcji i rozwoju bankowości internetowej.
Mały, lokalny bank SGB zadziwia dziś swoich klientów nowoczesnością, elastycznością oferty i jakością produktów finansowych. Dla rolnika Banki Spółdzielcze SGB są naturalnym partnerem: uczestniczą w życiu społeczności, są blisko i wiedzą o specyfice lokalnej produkcji rolnej praktycznie wszystko.
Dzięki tej bliskości skraca się także czas podejmowania decyzji kredytowych. Wszak centrala Banku Spółdzielczego SGB jest zwykle tuż za miedzą… A nie w Warszawie.
Kredyt dla rolnika: na co pieniądze?
Do najpopularniejszych ofert, z których korzystają rolnicy-klienci Banków Spółdzielczych SGB, należy z pewnością bogata propozycja kredytów inwestycyjnych na zakup maszyn i urządzeń, kredyty na zakup ziemi rolnej, a także kredyty dla rolników na cele bieżące, takie jak zakup nawozów, środków ochrony roślin czy nasion.
W ramach kredytów preferencyjnych dla rolników, z dopłatą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w których Banki Spółdzielcze SGB od lat, niezmiennie są liderem, udzielane są kredyty inwestycyjne lub klęskowe. Najczęściej środki z takiego zobowiązania są przeznaczone na zakup gruntów rolnych lub zabudowanych nieruchomości rolnych, budowę, modernizację lub remont budynków i budowli będących elementami gospodarstwa rolnego, a także zakup ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych.
Sporą popularnością wśród firm z sektora rolnego cieszy się leasing, jako alternatywna forma finansowania dla rolników, którzy chcą kupować nowy sprzęt lub maszyny rolnicze. Dzięki leasingowi mogą korzystać z nowoczesnego wyposażenia bez konieczności ponoszenia kosztów na początku inwestycji.
Banki Spółdzielcze SGB oferują również ubezpieczenia rolnicze, dzięki którym rolnicy mogą zabezpieczyć swoje uprawy przed działaniem czynników zewnętrznych, a także chronią gospodarstwo i majątek przed szkodami. To nie tylko ważne wsparcie finansowe, ale także sposób na ograniczenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności rolnej.
Syndrom pomocnej dłoni
Wsparcie finansowe Banków Spółdzielczych SGB dla polskiego rolnictwa to od lat jeden z priorytetów Grupy SGB, mocnym akcentem zapisany w strategii „Otwieramy przyszłość”. Na rynku usług finansowych dla rolnictwa SGB nie buduje swojej pozycji od wczoraj. To aktywność konsekwentna, polegająca na silnych i codziennych relacjach.
– Umiemy pomagać. Zawsze mamy wyciągniętą dłoń do klienta – ocenia Mirosław Skiba. – Taki sposób działania wyróżnia nas na rynku i rolnicy to doceniają. Idą do SWOJEGO banku, od lat mogą liczyć na jego wsparcie, na szlachetną wzajemność i pomoc.
Dodajmy: pomoc nie tylko finansową. Personel Banków Spółdzielczych SGB służy rolnikom merytoryczną wiedzą i doradztwem w wyborze najkorzystniejszej oferty, przygotowaniu planu biznesu i znalezieniu najlepszych form finansowania. To także jest konkret.