Bankowość elektroniczna SGB24

Od 03 czerwca 2024 r. dotychczasowe systemy bankowości: eBankNet i eCorpoNet, zostały zastąpione przez nową bankowość internetową – SGB24

Z dniem wprowadzenia SGB24:

 • Twój numer konta się nie zmienił.

 • Wszystkie karty płatnicze działają dalej. Nie musisz ich wymieniać na nowe.

 • Zmienił się Twój identyfikator przeznaczony do logowania.

 • Będziesz musiał ponownie zautoryzować się w aplikacji SGB Mobile.

 • Zmieniło się Twoje hasło do logowania. Otrzymasz je w momencie pierwszego logowania do nowej bankowości SGB24.

Co czeka Cię w SGB24?

 • Przez całą dobę możesz bezpiecznie i wygodnie zarządzać swoimi pieniędzmi.

 • Zaloguj się i sam:

  • rób przelewy – zwykłe, walutowe, natychmiastowe (Express Elixir)

  • zarządzaj kartami płatniczymi wydanymi do konta (zmiana limitów dla transakcji, włączanie i wyłączanie płatności zbliżeniowych, możliwość zablokowania i zastrzeżenia karty),

  • ustanawiaj limity do rachunku,

  • ustawiaj zlecenia stałe,

  • utwórz koszyk zleceń z możliwością autoryzacji zbiorczej większej ilości operacji,

  • sprawdzaj informacje o swoich kredytach,

  • otrzymuj potwierdzenia przelewu na wskazany adres e-mail,

  • odbieraj powiadomienia SMS o stanie konta, płatnościach kartą czy odrzuceniu przelewu.

 • Dodatkowo zyskujesz dostęp do rachunku poprzez Call Center.

Każdą czynność w SGB24, która wymaga autoryzacji, potwierdzisz jednorazowym kodem SMS wysłanym na numer telefonu wskazany przez Ciebie w banku lub poprzez aplikację Token SGB.

Logowanie do SGB24:

Do SGB24 zalogujesz się za pośrednictwem dotychczasowej strony banku – www.bstuchola.pl, przez wybranie przycisku Logowanie do bankowości elektronicznej, a następnie Logowanie do SGB24, który znajduje się w prawym górnym rogu . Możesz też od razu przejść do strony logowania: https://sgb24.pl/

Aby zalogować się do konta za pośrednictwem nowej bankowości internetowej pod adresem https://sgb24.pl/, należy do dotychczasowego identyfikatora dodać przedrostek TU.

Przykład:

Klienci korzystający z eBankNet:

Dotychczasowy identyfikator: 12345XX

Nowy identyfikator do bankowości: TU12345XX

Klienci korzystający z eCorpoNet:

Dotychczasowy identyfikator: EC12345XX

Nowy identyfikator do bankowościTUEC12345XX

Ten Identyfikator jest niepowtarzalny i został nadany wyłącznie Tobie. Pamiętaj, aby nie udostępniać go nikomu!

Kod jednorazowy SMS

Poprzez SMS otrzymasz z Banku pierwsze tymczasowe hasło służące do logowania oraz do autoryzacji (podpisywania) operacji. Hasło to możesz zmienić samodzielnie w usłudze SGB24 w opcji Ustawienia. Podczas autoryzacji dowolnej dyspozycji po wpisaniu hasła stałego otrzymasz na wskazany numer telefonu sześciocyfrowy Kod SMS.  W celu zalogowania się lub autoryzacji operacji należy wpisać ustanowione własne hasło oraz użyć przesłanego przez Bank Kodu SMS.

Aplikacja BSTucholaMobileNet

Jeśli dotychczas korzystałeś z autoryzacji operacji za pomocą aplikacji BSTucholaMobileNet, to od czerwca autoryzacje będziesz wykonywał za pomocą aplikacji Token SGB.

Aby dowiedzieć się jak rozpocząć korzystanie z aplikacji zapoznaj się z Przewodnikiem.

Token SGB jest aplikacją mobilną wykorzystującą certyfikaty niekwalifikowane jednocześnie spełniając wszelkie obowiązki jakie nakłada na banki dyrektywa PSD2. Rozwiązanie to dedykowane jest dla klientów indywidualnych oraz małych i większych przedsiębiorstw. Zaprojektowany schemat działania aplikacji czyni je bezpiecznym i wygodnym środkiem dostępu w Usługach Bankowości Elektronicznej, wykorzystującym powiadomienia autoryzujące push z krótkim tytułem zleconej operacji. Aplikacja Tokena SGB przeznaczona jest dla urządzeń opartych na systemach Android oraz iOS, dostępna do pobrania w Sklepie Play oraz App Store.

Co zyskujesz dzięki SGB24?

 • Niezależność – masz nieograniczony dostęp do swoich środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku, niezależnie od miejsca i czasu.

 • Wygodę – serwis bankowości internetowej jest dostępny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

 • Mobilność – otrzymujesz możliwość dostępu do swojego konta z każdego urządzenia mobilnego w pełnym zakresie.

 • Poczucie bezpieczeństwa – korzystasz z nowoczesnej technologii zabezpieczeń.

Szczegóły

Więcej na temat SGB24 dowiesz się z Przewodnika dla Klienta. Warto się z nim zapoznać przed pierwszym logowaniem do bankowości internetowej.

Po uruchomieniu nowej bankowości SGB24 dostęp do dotychczasowego systemu eBankNet oraz eCorpoNet zostanie wyłączony.

W powiązaniu z nową bankowością internetową działa aplikacja SGB Mobile, dzięki której możesz sprawniej zarządzać j swoimi finansami na smartfonie. Jeżeli korzystasz już z SGB Mobile to, po przejściu na SGB24 dezaktywuj aplikację, następnie pobierz najnowszą wersję z Google Play (Android) lub AppStore (iOS) i aktywuj ponownie. Umożliwi to ponowne sparowanie aplikacji SGB Mobile z nowymi systemami i zapewni jej optymalne działanie.

System SGB24 Biznes umożliwia:

 • Integrację – za pomocą rozbudowanych formatów plików, poprzez import/eksport danych masz możliwość integracji z systemami finansowo-księgowymi firmy,

 • Pełną kontrolę – możesz samodzielnie zarządzać uprawnieniami swoich pracowników, jak również dowolnie ograniczać czas i miejsce bankowania. Przy pomocy Kontekstu zbiorczego obsługujesz rachunki wielu firm w jednym miejscu, bez potrzeby przelogowywania się pomiędzy firmami.

Kontakt

Na wszystkie pytania chętnie odpowiedzą nasi doradcy, dostępni przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 800 888 888 lub – dla połączeń z zagranicy – 61 647 28 46 (opłata zgodna z taryfą operatora), a także pod adresem e-mail: call.center@sgb.pl.

Pliki do pobrania

Liczba plików: 4